Podle předběžného scénáře nakonec vysoká porážka s USK

18. 12. 2017 ( komentářů)

V závěrečném utkání letošního kalendářního roku extraligy žen jsme na domácí palubovce v oslabené sestavě nestačili na favorita.

BA K. Vary-ZVVZ USK Praha17.12.2017 16:30(41:117)

(11:18 18:56 26:86)

Bez nemocných kapitánky Dany Kušlitové a Dominky Pohunkové a s tréninkovým mankem posledních dnů, jsme překvapivě v prvních pěti minutách drželi s euroligovým soupeřem krok a dokonce jsme se i na chvíli dostali do vedení - 11:10. Jenže od druhé čtvrtiny pražský tým přitlačil zejména v obraně "na pilu" a utkání dostalo předpokládaný ráz, což postupně značilo jasné poločasové vedení hostujícího celku a nakonec i závěrečný pořádný bodový příděl na naší straně. Kladně v tomto utkání tak můžeme hodnotit bohužel mimo dobrého výkonu Karolíny Malečkové ve většině zápasu (8 bodů, 3 doskoky, 3 asistence, 6 zisků/4 ztráty), ještě výkon Simony Sklenářové v závěrečné části (nakonec 14 bodů !!!, 4 doskoky, 2 zisky/1 ztráta) a snad v úvodu dobré momenty v obranné činnosti a doskoku Kateřiny Rokošové (celkem 8 doskoků, 4 body,7 ztrát). Ale ani těchto několik uvedených kladů, nemohlo přebýt dojem, že přes chvilkové plusové záblesky zbylých našich hráček, chyběla celkově naší hře (přestože jsme hráli proti jednomu z nejlepších týmů v Evropě), postupně od druhé čtvrtiny odvaha, nasazení a basketbalová kvalita ..... .

BA Karlovy VaryPDF XLS
 min. 2b.3b.TH DUDODCBl AsM+M- F+F- Valb.
   33.3%30.0%80.0%

Nyní však, protože se blíží doba svátků a příchod Nového roku a zápasový kolotoč se na chvíli zastaví, je třeba poděkovat partnerům a fanouškům za pomoc v roce končícím, popřát jim všechno nej do nastávajícího roku 2018, no a naše hráčky se zatím doufejme dají zdravotně dopořádku, řádně potrénují a v Novém roce nám všem přinesou "plný pytel" dobrého basketu a třeba i pár vítězství k tomu.