Čtvrtfinále play-off ŽBL : USK - K.Vary 1:0 a v pátek doma od 18 hod další pokračování.

22. 3. 2018 ( komentářů)

Z prvního utkání čtvrtfinálové série play-off extraligy žen si vezeme s palubovky USK nakonec přijatelnou porážku.

ZVVZ USK Praha-BA K. Vary 101:65 (27:21 49:37 71:54)

Do utkání s největším favoritem na titul a již 173 utkání neporaženým celkem ZVVZ USK Praha jsme nastupovali s vědomím jeho síly, ale také se snahou minimálně domácí pražský tým, který nastupoval oslabený bez tří hráček základní rotace (Zahui, Bonner a Kateřiny Elhotové) co nejvíce potrápit. Což se také našemu týmu po trochu "rozklepaném" úvodu dařilo vlastně až do konce třetí čtvrtiny. Škoda jen momentu okolo poloviny druhé čtvrtiny, kdy naše hráčky za stavu 33:30 nedokázaly proměnit několik jasných příležitostí a tím jít možná i do vedení v utkání a ještě více ho zdramatizovat. Pak přišlo navíc z naší několik chyb za sebou a domácí celek rychle navýšil rozdíl ve skóre až na poločasových 12 bodů. V dalším pokračování utkání sice náš tým ještě ve třetí čtvrtině držel s favoritem částečně krok, jenže na "možný" obrat už to nebylo a tak se závěrečná čtvrtina dohrávala většinu času s mladými nadějemi na obou stranách a rozdíl ve skóre naskákal až na konečných - né uplně obrazu zápasu odpovídajících 36 bodů.

Body v utkání : Hanušová 29, Režan 24, Elhotová 15, Xargay 10, Voráčková 9, Romero 6 - Kušlitová 19, Webb 14, Malečková 9, Jindrová 7, Pohunková 5, kompletní statistiky : http://www.cbf.cz/souteze/zapas_281682_soutez_2097.html