Čtvrtfinále play-off ŽBL : USK - K.Vary 2:0 a v úterý do Prahy na třetí zápas

26. 3. 2018 ( komentářů)

Ani ve druhém utkání čtvrtfinálové série nedokázal náš tým favorita z Prahy porazit, ale odvedl dobrou práci a USK potrápil.

BA K. Vary-ZVVZ USK Praha 65:87 (13:23 35:47 46:67)

Asi nejlepší výkon našeho týmu v utkáních z Euroligovým USK v posledních třech letech sice vítězství nepřinesl, ale určitě značil, že naše hráčky mohly po skončení zápasu odejít z palubovky za potlesku slušně zaplněné haly s hlavou vzhůru. Druhý zápas série sice zahájily hráčky USK náporem a brzy odskočily našemu týmu na rozdíl 10-ti bodů, ale tým trenérky Kramer velkou bojovností i slušnou produktivitou nenechal favorizovaný pražský celek navýšit svoje vedení a tak poločasový rozdíl činil 12 bodů. Třetí čtvrtina byla velmi podobná té první, což značilo navýšení vedení hostujícího týmu na 21 bodů a protože naše hráčky pokračovaly v relativně slušném výkonu i v poslední čtvrtině, svítilo na světelné tabuli na konci utkání závěrečné skóre 65:87 - což sice značí druhou porážku v sérii hrané na tři vítězná utkání, ale také výsledek, za který se nemusíme stydět.

Body v utkání : Pohunková 16, Malečková 13, Webb 11, Kušlitová 10, Jindrová 6, Sklenářová 4, Drahokoupilová 3, Rokošová 2

Nyní čeká náš tým v úterý od 18:00 hod v pražské hale Královce třetí zápas série. I přestože se v tomto utkání očekává vítězství domácího USK, určitě nejede náš celek do Prahy s poraženeckou náladou a pokusí se ještě vylepšit výkon z posledního utkání a ještě více potrápit horkého favorita na extraligový titul.