Na mistra jsme nestačili a v sobotu proti Trutnovu

18. 10. 2018 ( komentářů)

V 5.kole extraligy žen narazil náš společný tým na favorizovaný celek USK a po krátkém vyrovnaném začátku si pražský celek převzal otěže zápasu a dovedl ho k jasnému vítězství.

ZVVZ USK Praha-DSK Basketball Nymburk-KV 95:51(24:12 54:29 76:36)

Favorizovaný USK Praha neměl problémy ani v pátém kole ŽBL, když přehrál bronzový tým loňského ročníku Nymburk 95:51. Pražanky se chtějí co nejlépe naladit před blížící se Euroligou a na soupeře nastoupily s chutí. Na začátku krátce ztrácely, ale pak se dostaly do střelecké pohody a v závěru první čtvrtiny už držely dvouciferný náskok. Náskok rovnoměrně narůstal v průběhu zápasu a bojovný výkon Nymburka na snížení nestačil. V druhé čtvrtině přerostl náskok dvacet bodů, po přestávce třicet a když se ve třetí čtvrtině podařilo Středočeškám vstřelit jen sedm bodů, prohrávaly před poslední desetiminutovkou o hrozivých 40. Ve skvělé formě se v úvodu sezony ukazuje Pražanka Marija Režan, která byla nejlepší střelkyní zápasu s 23 body, doplnila ji Kateřina Elhotová s 15 body a Alena Hanušová s 10. Nymburk neměl ani jednu dvoucifernou střelkyni, nejlépe si vedla s 9 body pivotka Chomenčuk.

Daniel Kurucz (trenér BS DSK Nymburk):"Gratuluji domácím, vítězství bylo jednoznačné. My jsme podali ostudný výkon v obraně, a to spočívalo v tom, že když hráčka ztratí míč, myslí si že už je hotovo a vrací se rychle do obrany a my se na to musíme podívat. Nicméně o vítězství bylo rozhodnuto rychle. My jsme ze začátku hráli zónu, vedli jsme. Já jsem to potom změnil na osobní obranu a bylo vidět, že individuálníma činnostmi na soupeře nemáme."

Pavel Kubálek (asistent trenérky ZVVZ USK Praha):"My jsme se po předchozích zápasech zaměřili hlavně na obranu, několikrát se nám zadařilo ale v některých momentech už bylo pozdě, a my jsme je měli čekat daleko dřív. Takže jsme částečně spokojeni, ale určitě máme co zlepšovat."

V rychlém sledu bude následovat další extraligové utkání, když v sobotu 20.října ve 13:00 hod přijede tentokrát na palubovku sportovní haly v Nymburku momentálně 5-tý tým tabulky Lokomotiva Trutnov a náš společný celek se pokusí vybojovat čtvrté vítězství v soutěži.