I v druhém pohárovém utkání vítězství a v sobotu v Nymburku proti Žabinám

31. 10. 2018 ( komentářů)

Druhé kolo poháru EuroCup zavedlo náš společný tým do Slovinka.

Basketbalistky Nymburka vyhrály i druhý zápas v letošním ročníku Eurocupu, když zvítězily na palubovce slovinského celku Celje 83:68. Hlavním tahounem vítězek byla Američanka Chloe Wells, která nastřílela 27 bodů. Hostům v Celje vůbec nevyšel úvod rychle inkasovaly sedm bodů v řadě a domácí hráčky se ujaly vedení. Když pak přišla v závěru první čtvrtiny další desetibodová série, vypadalo to s Nymburkem velmi špatně. Náskok slovinského celku vzrostl až na sedmnáct bodů a Celje nebylo daleko od zlomení duelu. Nymburk v čele s Wells ale ukázal psychickou odolnost a zlepšenou druhou čtvrtinou se začal postupně vracet do hry. V poločase už to bylo jen o šest a český tým pak navíc předvedl excelentní třetí čtvrtinu, kterou ovládl poměrem 31:9 a ujal se vedení. I náskok Nymburka nakonec vzrostl na sedmnáct bodů a závěr už bronzový tým loňského ročníku ŽBL dohrával s jistotou druhé výhry. Wells k 27 bodům přidala i sedm asistencí, sedm zisků a šest doskoků, doplnily ji Tereza Krakovičová s 18 a Alexandra Chomenčuk se 16 body. V dresu poražených se shodly Bessard a Friškovec na 16 bodech.

Příští utkání poháru Eurocup se bude hrát příští středu 7.listopadu na palubovce maďarského Szekszárdu, ale ještě před tím sehraje náš společný tým další těžké extraligové utkání, když v 8 kole ŽBL hostí v sobotu 3.listopadu na palubovce Sportovního centra Nymburk dobře hrající Žabiny Brno.