V extralize žen jasná výhra nad Slávií

10. 12. 2018 ( komentářů)

Notně oslabené Slávii nedal náš společný tým v sobotním zápase šanci

BS DSK Basketball Nymburk KV : BLK Slavia Praha 87:54

Notně oslabené Slávii jsme v sobotním zápase nedali šanci. Ještě v první čtvrtině se rozdíl vyšplhal nad deset bodů a pod tuto hodnotu spadl pak už jen jednou. Na konci se rozdíl vyšplhal až na 33 bodů. Premiéru si v týmu odbyly díky dlouhodobě zraněným Prytz (utržená achilovka a zřejmě konec letošní sezóny), Mircová (poškozené vazy v kolenu) a Krejzové (pochroumaný kotník) nové posily - mohutná pivotmenka Ashley Paris - makedonská reprezentantka s americkými kořeny, která si hned připsala 17 bodů a 10 doskoků a reprezentantka Bosny a Hercegoviny - křídelnice Nikoleta Delić, která si připsala body 2.

Body: Paris 17, Huňková 15, Stehlíková 12, Chomenčuk 11, Wells 10, Bittar 9, Sklenářová 6, Hošková 3, Krakovičová a Delić 2 - Wingate 17, Koop 10, Pohunková a Jamisonová-Myersová po 9, Theiner 4, Ješkeová 3, Sedláčková 2, střelba za 2 body: 38/21:48/18, trojky: 34/11:15/1, TH: 16/12:23/15, doskoky: 46:44, asistence: 26:8, ztráty: 12:19, zisky: 11:8, fauly: 23:14, čtvrtiny: 28:17, 15:6, 16:16, 28:15

Nyní čeká na hráčky "vele" důležité čtvrteční Eurocupové utkání s prozatím vedoucím týmem Atomerömü KSC Szekszárd a v neděli pak v domácím prostředí v hale míčových sportů KV Arény od 14:00 hod poslední zápas ŽBL letošního kalendářního roku s celkem Teamstore Brno.