Výsledky našich týmů v uplynulém týdnu - střídavě oblačno.

14. 1. 2019 ( komentářů)

Střídavě oblačno - tak by se daly nazvat výsledky a výkony našich týmů v uplynulém týdnu.

Společný tým žen ve svém čtvrtečním odvetném pohárovém utkání play-off EuroCupu bez zraněné Romany Stehlíkové nestačil na mírně favorizovaný polský tým Artego Bydgoszcz a po porážce 93:66 ukončil svoji pouť letošním ročníkem tohoto poháru. Jen dva dny po té již hráčky nastupovaly k utkání 14.kola ŽBL na palubovce sportovní haly v Nymburku proti posílenému selku SBŠ OSTRAVA a po "unavené" první části utkání, rozhodly nakonec o jasné výhře v průběhu třetí čtvrtiny, když hostujícímu týmu odskočily až na rozdíl 21 bodů a dovedly zápas k pohodovému konečnému vítězství 88:68.

Ženy "B" přivítaly v pátek na domácí půdě tým BK Klatovy a po razantním nástupu v první čtvrtině (22:9) si připsaly v soutěži další vítězství nakonec v poměru 68:41.

Týmy mladších minižákyň U12 sehrály v sobotu dvě dvojutkání, když se nejprve začínající tým "B" sice snažil, ale zatím nestačil a chlapeckému týmu BK Sokolov podlehl 22:71 a 13:70, zatímco "zkušenější" družstvo "A" přehrálo celek Sokol Kraslice vysoko 56:29 a 72:29.

Ligové kadetky U17 sice nastupovaly v nekompletní sestavě a v domácích utkání podlehly svým soupeřům HB Basket 60:81 a DBaK Plzeň 41:73, ale svým výkonem a nasazením zejména v druhém utkání slušně řečeno hodně zklamaly. Za čtvrtnáct dnů čekají v Praze hráčky týmu poslední dva zápasy základní části soutěže a v nich je zapotřebí naplno zabodovat, což značí zvednou ihned hlavy a pořádně trénovat a výsledek se dostaví.

Mladší žákyně U14 zahájily svoje účinkování v nadstavbové extraligové soutěži na palubovkách ŠBK Sadská a Sokol H.Počernice a po porážce v Sadské 92:69, vybojovaly v H.Počernicích vítězství 61:66.