1.ročník mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen již v tomto prodlouženém víkendu

5. 9. 2017 ( komentářů)

Herní basketbalová příprava našeho mladého extraligového týmu žen nabrala dech a od pátku do neděle se mohou fanoušci dobrého ženského basketbalu těšit na první domácí přípravné zápasy v rámci 1.ročníku mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen.

Ještě než se rozběhne turnajový kolotoč jehož účastníky budou dále mimo našeho týmu a partnerské BA Sparty Praha, velmi kvalitní celky Basketball Nymburk (účastník EuroCupu), bundesligový Halle Lions a švédská Basket Umea (další účastník Eurocupu), sehrálo naše družstvo již první přípravný zápas v pátečním večeru na palubovce německého Chemnitz Cats, kde jsme byli domácímu týmu prošpikovanému hráčkami z mnoha zemí vyrovnaným soupeřem až do poslední čtvrtiny a i přes konečnou porážku 82:64 lze utkání hodnotit relativně kladně i v návaznosti na skutečnosti, že k zápasu jsme přijeli z plné přípravy, né ještě plně kompletní a velkou minutáž dostávaly samozřejmě všechny hráčky. Před začátkem turnaje ještě sehrajeme ve středu 6.září další přípravné utkání a to v Praze s ligovým Basket Žabiny Brno. Pak se již můžeme od pátku 8.září do neděle10.září těšit v hale MS KV Arény na avizované domácí zápasy 1.ročníku mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen a přípravu v domácím prostředí zakončíme ve středu 13.září, kdy od 17:30 hod sehrajeme odvetu s Chemnitz Cats.