Z Brna body nevezeme

23. 10. 2017 ( komentářů)

Sobotní utkání 7.kola ŽBL zavedlo náš extraligový ženský tým na palubovku týmu Basket Žabiny Brno a přes bojovný výkon i dobrý vstup do zápasu si body z haly Rosnička nevezeme.

Žabiny Brno-BA K. Vary21.10.2017 17:0067:43

(11:14 32:27 45:34)

První čtvrtina sobotního klání se nesla v duchu naší velmi dobré obrany i odvahy v útočném zakončení, což značilo naše tříbodové vedení. Ve druhé čtvrtině sice pokračovaly naše hráčky v podobném duchu jen s rozdílem úspěšnosti zakončení, které se snižovalo z naší strany až do konce zápasu (nakonec jen 32,6% za 2 body a dokonce 15,4% za body 3) a tím pádem nám domácí tým odskočil na rozdíl 5-ti bodů.

Po poločasové přestávce se na palubovce haly Rosnička opět odvíjel boj o každý míč a koš, bohužel díky několika zbytečným chybám v závěru třetí čtvrtiny a částečné změny kurzu vedení zápasu rozhodčími (v první polovině z naší strany 3 fauly, v druhé 12) se vedení domácích Žabin navýšilo na 11 bodů a to zřejmě rozhodlo o výsledku utkání.

I v závěrečné čtvrtině totiž sice náš tým stále bojoval, snažil se riskovat aby ještě otočil vývoj zápasu, ale s "docházejícím kyslíkem", zvětšující se marností jak vstřelit koš a i díky větší rotační možnosti kádru Brna, bohužel skóre naskakovalo hlavně na domácí straně a nakonec se zastavilo až na rozdílu 24 bodů, což určitě neodpovídalo průběhu a vyrovnanosti utkání, ale na to se historie nebude ptát .....

Nyní je nutno porážku rychle hodit za hlavu a nabýt sil aby se náš celek pokusil překvapit v domácím pátečním zápase 27.října, kdy od 17:30 hod bude před 14-ti denní reprezentační přestávkou hostit favorizovanou BLK Slavii Praha.