Slušný úvod, špatný zbytek - na Hradec jsme nestačili

8. 12. 2017 ( komentářů)
Foto: Slušný úvod, špatný zbytek - na Hradec jsme nestačili

V dohrávce 10.kola ŽBL hostil náš extraligový tým žen favorizovaný Hradec Králové.

DATUM: 06. 12. 2017

HALA: Hala míčových sportů KV Arena, Karlovy Vary

FÁZE: Základní část

KOLO: 10. kolo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Tomáš Linhart, Lucie Peterková

KOMISAŘ: Josef Opava

 
 

Hradec ve Varech se stovkou

 

 

Hradecké Lvice si v dohrávce desátého kola ŽBL poradily bez problémů s Karlovými Vary a po výhře 102:53 si připsali třetí nastřílenou stovku v sezoně. Za jasnou výhrou šly hostující hráčky od úvodu utkání. V první čtvrtině bylo skóre ještě vyrovnané, ale druhou desetiminutovku ovládly Lvice 28:10 a získaly si do poločasu šestadvacetibodový náskok. Ve druhé půli už pak vedení Východočešek jen stoupalo až na konečných devětačtyřicet bodů. Vyváženou ofenzívu vítězek se šesti dvoucifernými střelkyněmi vedla s 15 body Andrea Ovsíková, Vary tradičně držela kapitánka Dana Kušlitová s 22 body. Na osmadvacetibodovou kanonádu z minulého kola nenavázala domácí Dominika Pohunková, která skončila utkání se dvěma body.

 

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové): "V první čtvrtině jsem nebyla spokojena s naší obranou, a protože i domácí bránili poměrně vlažně, rostlo skóre rychlým tempem a asi se líbilo i divákům. Od druhé čtvrtiny jsme obranou činnost výrazně zlepšili, dostali domácí tým pod tlak a utkání dovedli k jasnému vítězství."

 

Roman Maleček (asistent trenéra Karlovy Vary): "Zápas zahájily naše hráčky v dobrém tempu i když s občasnými dírami v obraně, ale i tak jsme ještě před koncem první čtvrtiny drželi s favorizovaným celkem z Hradce krok. Bohužel ve druhé čtvrtině se začal náš tým dopouštět někdy až neuvěřitelných chyb, které hostující tým rychle trestal a naše hra se rozpadla jak domeček z karet. Konečný nelichotivý výsledek je v pak důsledkem ve zbývající části utkání zejména mizerné obrany, doskoků, slabé odvahy porvat se o každý míč a tím pádem také nemožnosti přečíslovat a přehrávat dobrou obranu soupeře."

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Cookies používáme k ukládání vašeho nastavení a preferencí a analýze návštěvnosti našich stránek. Svůj souhlas udělujete Spolku BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY.

Spravovat cookies