Z Nymburka nakonec body nevezeme.

12. 12. 2017 ( komentářů)

12.kolo ŽBL zavedlo náš extraligový tým žen na palubovku favorita - týmu DSK Basketball Nymburk.

DSK Basketball Nymburk-BA K. Vary08.12.2017 19:00104:64(20:33 43:43 74:59)

Přestože se neočekávaly od našeho týmu v tomto utkání nějaké zázraky ať už z důvodu předpokládané únavy - jednalo se o třetí zápas během šesti dnů nebo díky zdravotnímu stavu některých našich klíčových hráček či faktu, že domácí Nymburk má kádr nabytý velmi kvalitními zahraničními hráčkami a okupuje druhou příčku tabulky, odehrály naše hráčky v prvních dvou čtvrtinách velmi dobrý - zejména útočný basketbal a držely více než krok s favoritem. Bohužel v průběhu třetí čtvrtiny začal docházet naší komandě přeci jen dech a hlavně v obraně se objevovaly ještě větší "díry" než v první polovině utkání a tak nám domácí odskočili na rozdíl 15-ti bodů a vlastně rozhodli zápas, který se v posledním hracím období dohrával v jejich plné režii a také za účasti již všech hráček obou týmů. Zkráceně lze utkání z naší strany zhodnotit na jedné straně jako kladné za velmi slušnou útočnou aktivitu ve dvou a půl čtvrtinách, na straně druhé - záporné pak za hodně slabý útočný i obranný doskok (prohráli jsme v něm neuvěřitelně 27:71 !!!) a slabou snahu některých hráček o agresivnější obranu a odstavování.

Body v utkání : Malečková 17 (8 doskoků), Pohunková 13, Kušlitová 10, Zuzáková 9, Rokošová 5,Rosecká 4, Skokánková 3, Sklenářová 2, Drahokoupilová 1 a Vighová 0.