Po reprezentační přestávce na ŽABINY

13. 2. 2018 ( komentářů)
Foto: Po reprezentační přestávce na ŽABINY

V extralize žen se po 14-ti denní reprezentační přestávce odehraje 18. kolo a v něm přivítá náš tým v pátek od 17:30 hod na domácí palubovce rozjeté ŽABINY BRNO.

Brněnský celek, který se momentálně nachází na 6-té příčce extraligové tabulky, měl před reprezentační přestávkou parádní formu, což potvrdily například jeho poslední dva odehrané zápasy, kde nejprve podlehl až po boji mistrovskému USK 60:78 (5 minut před koncem byl rozdíl ve skóre jen 5-ti bodový) a následně si odvezl oba body z Hradce Králové, kde porazil vícemistrovské Lvice 64:79 !!!  Velkou silou "Žabin" je silný a poměrně vyrovnaný mladý český kádr, vždyť hned 8 hráček z něj má průměrnou produktivitu na zápas 5 bodů a více. No a pokud k tomu přidáme doplňující velmi kvalitní zahrační duo - americkou pivotmenku Bays (18 bodů a 11 doskoků na utkání) a chorvatskou reprezentační rozehrávačku Buzov (10 bodů, 4 doskoky a 3 asistence na utkání) a skutečnost, že v letošní sezóně jsme se Žabinami byli prozatím dvakrát neúspěšní, je jasné, že Žabiny budou v pátečním zápase favoritem. Bohužel navíc nám radost před pátečním těžkým zápasem nedělá ani příprava týmu na toto utkání - a to ať už z důvodu zdravotního stavu kádru trenérky Marcely Kramer - ve stavu nemocných se totiž opět nachází kapitánka Dana Kušlitová a i další hráčky základní rotace buď léčily nebo dokonce ještě léčí své zdravotní neduhy. No a pokud k tomu přidáme, že hned čtyři juniorské hráčky týmu si v rámci přípravy plní povinnosti u reprezentačního výběru ČR U18, ambice našeho družstva rozhodně nestoupají. Přesto nebudeme chtít prodat svoji kůži lacino a věříme, že poslední tři vítězná utkání za sebou (i když s týmy spodní části tabulky) zvedla sebevědomí naší komandy (ke kterému určitě pomohly i prozatím velmi sympatické výkony nové posily Marquez "Casie"  Webb) a nakonec můžeme i překvapit. Na utkání tedy srdečně zveme všechny fandy našeho týmu, protože i jejich pomoc, může hrát velkou roli - předem díky.

      

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací