Jak se dařilo o víkendu našim týmům a co nás čeká příště

9. 12. 2019 ( komentářů)
Foto: Jak se dařilo o víkendu našim týmům a co nás čeká příště

Vítězství starších minižákyň U13 "A" a prohry jejich spoluhráček s týmu B" i starších žákyň U15

Uplynulý víkend zahájily starší minižákyně U13 týmu "A", které si bez problémů poradily v domácím prostředí s družstvem Toužimi a připsaly si po vítězstvích 78:20 a 91:17 již sedmé resp.osmé vítězství v řadě a bez ztráty kytičky jasně vévodí ve své soutěži. Jejich spoluhráčky z týmu "B" pak bojovaly v neděli v Klatovech, kde sbíraly další zápasové zkušenosti, ale zatím nestačily na své soupeřky, kterým podlehly 45:26 a 58:27. Hodně zajímavá pro nás byla utkání ligových starších žákyň U15, které se v posledních dvou zápasech základní části ligy střetly z druhým a prvním týmem tabulky a pro definitivní potvrzení postupu do nadstavbové extraligy potřebovaly buď alespoň jedenkrát vyhrát či čekat na jednu porážku týmu Chomutova ve svých zápasech. Nakonec zvítězila varianta dvě, když tým Chomutova, který mohl ještě náš celek přeskočit na čtvrté příčce tabulky zajišťující právě postup do nadstavbové extraligy, prohrál hned první víkendový zápas a tak mohl náš tým i přes prohry slavit postup do extaligové nadstavby mezi dvanáct postupujících nejlepších týmů ČR, která se rozběhne hned začátkem Nového roku viz. https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_6095.html. Škoda jen, že onen postup mohl být přeci jen ještě veselejší, protože první porážka s týmem BA Sparty Praha 60:65 být skoro nemusela - vždyt více než polovinu zápasu náš tým tahal za "delší konec". Zatímco druhá porážka s neporaženým týmem Tygřic Praha 45:62 se očekávala více. Bohužel i přes bojovnost a nasazení, chybělo našemu týmu opět zapojení většího počtu hráček v rámci hry na útočné polovině palubovky a rychlejší a jednodušší přechod z obrany do útoku, v čemž nás obě soupeřící družstva jasně předčila. Každopádně ovšem postup do nadstavbové části extraligy je určitě velmi dobrý počinek a přináší možnost utkat se s dalšími kvalitními žákovskými celky ČR.

Podobnou šanci jako starší žákyně U15 budou mít nastávající sobotu i mladší žákyně U14, které budou hostit od 10-ti hod celek Chomutova a jen vítězství nad již postupujícím rivalem jim může přinést toužený posun do extraligové nadstavby. Změnit chmurnou bilanci porážek, budou chtít přerušit ligové kadetky U17, které čeká na domácí palubovce v sobotu od 12:30 hod tým Kladna a v neděli od 10-ti hod tým Kralup n.Vl.. Naopak vítěznou sérii budou o další dvě vítězství na 12 za sebou prodloužit mladší minižákyně U12, které odjedou v sobotu do Kraslic, kde od 10 a 12 hod nastoupí proti domácímu Sokolu. Bohužel ke svým dalším utkáním tentokráte nenastoupí nejmladší adeptky týmu U10 - díky velké marodce a množství omluvenek, jsme museli požádat o přeložení utkání v Kraslicích na pozdější termín - škoda. Jinak však všem držíme palce a zveme domácí fandy !!!

 

  

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací