Očima basketbalistky

20. 4. 2021 (zdroj: text: https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni/394873/devastace-sportu-deti-fatalni-zasah-jak-omezeni-vnimaji-primo-talenti.html, komentářů)
Foto: Očima basketbalistky

Míša Jíchová v článku na www.isport.cz

Očima basketbalistky: Místo míče mobil, místo bazénu gauč

Michaela Jíchová, 14 let, Karlovy Vary

"Můj rok s tím, co mám nejraději - s basketem. Vlastně bez něj.

Běžný týden, v normálních časech, mi začínal víkendem. Sobota: zápas, neděle: zápas. Super! Vzít modrý klubový batoh a už tam být. Být s holkama, být na hřišti a hlavně hrát.

V pondělí býval volný den. Tak jsem šla plavat, posilovat, nebo na individuální trénink. Úterý až pátek: trénink. A zase víkend a zápasy. Paráda!

Loni v březnu jsem byla na týdenním lyžařském výcviku se školou. Holky zrovna hrály přátelák s klukama. Nebudu na zápase, achjo. Ale lyžák je taky fajn a budou přeci brzy další…

A tehdy přišla na hory zpráva, že se zavírají školy. Chvíli nato konec tréninků, zápasů, celé sezony.

Zrovna když jsem měla vyjet na další akci regionálních výběrů U14, něco nového se naučit. Stihla jsem to jen před Vánoci.

Jen jednou.

Následoval duben, květen, červen. Venku bylo hezky, a tak jsem driblovala, střílela si před domem na koš, běhala, plnila výzvy trenérů i basketbalové federace. Pořád jsem si myslela, že je to přeci jen na chvilku.

Přišly prázdniny, červenec, srpen, léto - a KONEČNĚ datum prvního tréninku. A hlavně soustředění. Bylo to fajn, včetně výběhů na sjezdovku.

V září vypadalo všechno skvěle, sezona začala. Konečně jsem mohla být zase na hřišti, zase společně s holkama, mohly jsme hrát jako tým. Tréninky, zápasy, od pondělí do neděle. Super. Jenže jen do října. A další půlrok nic. Vůbec nic.

Snažím se každý den trochu hýbat, plnit úkoly trenérky, ale už mě to nebaví.

Místo míče mám mobil.

Místo bazénu gauč.

Běhat venku s rouškou se mi moc nechce.

Je březen. Kvůli zákazu pohybu nemůžu vidět holky. Nemůžu vlastně vůbec NIC.

Jsem otrávená a naštvaná.

Uběhl celý rok a já se nikam neposunula."

 

Celý článek naleznete zde: https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni/394873/devastace-sportu-deti-fatalni-zasah-jak-omezeni-vnimaji-primo-talenti.html

 

 

 

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací