STARŠÍ ŽÁKYNĚ S BILANCÍ 1:1

8. 11. 2021 ( komentářů)

O prvním listopadovém víkendu vyjížděly naše holky k zápasům do Strakonic a Klatov, odkud si nakonec odvážely jednu prohru a jednu krásnou výhru.

Po dlouhé cestě na jih Čech nebylo ani tolik překvapivé, že náš vstup do utkání byl velmi vlažný a vůbec se nám nepovedl. Po úvodní čtvrtině (19:10) jsme však nenašli správný recept na zakončení, když během druhého hracího období jsme dokázali proměnit pouze dva nájezdy… Chvíle naděje poté přišla ve třetí čtvrtině, kdy holky velmi dobře pracovaly v obraně a získaly tím tak několik míčů, které však bohužel díky naší zbrklosti ihned ztratily či nedokázaly proměnit… Ze sobotního utkání lze vyzdvihnout pouze 5 minut třetí čtvrtiny, kdy holky výborně bránily, avšak zvrat v náš prospěch se nekonal a odváželi jsme si ze Strakonic jednoznačnou prohru 60:29.

Nedělní utkání bylo o poznání lepší! Již před utkáním jsme z hlavy "vymazali” včerejší tragédii ve Strakonicích a na palubovku Klatov jsme přícházeli s tím, že dnes jdeme vyhrát. Holky nastoupily na soupeřky s dobrou obranou, zlepšily odstupování ze slabé strany a těžily z toho po celý zápas. V posledních pěti minutách utkání však klatovské hráčky chytly "druhý dech”, během dvou útoků skórovaly z úspěšných tříbodových pokusů a rázem byl rozdíl pouhých 7 bodů. V poslední sekundě zápasu po útočném doskoku si dva body připsala ještě Ráďa Čermáková a konečný výsledek byl tedy 54:63.

Holkám patří, zejména za nedělní zápas, obrovská gratulace a poděkování za předvedené výkony, jen bychom příště uvítali utkání bez koncového dramatu… :)