Úvodní zápasy ml. a starších žákyň za námi

21. 9. 2022 ( komentářů)
Foto: Úvodní zápasy ml. a starších žákyň za námi

Uplynulé dny přinesly první zápasy ligy mladších a starších žákyň.

Úplně nově postavený tým mladších žákyň U14, kde se většina hráček objevila na palubovce v rámci ligových soutěží vůbec poprvé, narazil na v domácím prostředí na velké favority celé ligy a to USK Praha a Tigřice Praha. Přestože se děvčata snažila a bojovala na pražské favority nestačila a prohrála vysoko :

BK Loko KV - USK Praha 34:122

BK Loko KV - Tygřice Praha 26:137

Nyní je třeba dále pořádně trénovat, zdokonalovat se individuálně i kolektivně a věříme, že výkony i výsledky se budou jen zlepšovat.

 

Družstvo starších žákyň U15 nastoupilo v Praze proti Spartě a HB v hodně obměněné sestavě a stejně jako jejich mladší spoluhráčky také s novým trenérským obsazením. Část loňského týmu již odešla do ligových kadetek U17, část hráček bohužel odešla za "lepším" a několik hráček je navíc dlouhodobě či krátkodobě na marodce. Což značilo, že do Prahy jel tým jen o 8 hráčkách a s obavou, jako budou zápasy vypadat. Přesto po nervózním začátku na hřišti Sparty, začaly naše hráčky dominovat a domácí výrazně převýšily. Do druhého pražského zápasu na palubovce týmu HB bylo připraveno po zranění další naší hráčky jen sedm hráček a obavy o obraz hry a výsledek byly ještě větší, ale možná právě proto se děvčata ještě více "zabýčila" a dokázala favorizovaný domácí celek porazit o více než dvacet bodů :

BA Sparta Praha - BK Loko KV 31:77

HB Basket Prah - BK Loko KV 44:66

Závěrem pochvala děvčatům za bojovnost a nasazení, nicméně je třeba zapracovat na fyzické kondici, zlepšení zakončování v zátěžových situacích a věřit, že do dalších zápasů se bude lavička pomalu naplňovat uzdravenými marody i dalšími hráčkami.

 

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Cookies používáme k ukládání vašeho nastavení a preferencí a analýze návštěvnosti našich stránek. Svůj souhlas udělujete Spolku BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY.

Spravovat cookies