Úspěšný ligový vstup U17

8. 10. 2017 ( komentářů)

Hned na začátek nové ligové sezóny zavítaly naše dorostenky k tradičním rivalům z Ústí nad Labem a z Litoměřic. A hned úvodní duel dopadl nad očekávání dobře. Po prvním poločase, kdy se naše děvčata jako by hledala, se projevily zkušenosti z loňského extraligového ročníku. Bojovnost a agresivita v obraně přinutila soupeřky k velkému množství chyb a i přes velmi špatnou úspěšnost střelby se mohl slavit první letošní vítězný zápas. K druhému zápasu na půdě Litoměřic bohužel nemohla odcestovat naše jediná "dlouhá hráčka" a jako by to poznamenalo psychiku celého týmu. Nepřesnosti v útoku a hlavně špatná obrana určily ráz a výsledek celého zápasu. Poločasová prohra o 25 bodů byla hrůzostrašná. Naštěstí se o přestávce povedlo pozvednout psychiku týmu. I přes značný výškový handicap se naše dorostenky dostaly zpět do zápasu a nebýt chvilkových herních výpadků, mohlo se z jasného zápasu stát drama. Ale i tak si naše děvčata zaslouží velkou pochvalu za bojovnost.

Sluneta Ústí nad Labem - BK Lokomotiva Karlovy Vary 32 : 47

body: Kuboušková 9, Heroldová 8, Veselá 8, Králová 6, Gangurová 6, Vlčková 5, Hejná 4, Valentová 1, TH 13/7, trojky: 0

Slovan Litoměřice - BK Lokomotiva Karlovy Vary       60 : 46

body: Heroldová 22, Valentová 9, Hejná 5, Gangurová 4, Kuboušková 4, Moravcová 2, TH 4/1, trojky: 3