Vítězný start v lize U17 a U19

29. 9. 2022 ( komentářů)

O tomto víkendu sehrály dívky kategorie U17 svá dvě prvníutkání v celostátní lize.

V sobotu 24.9. jsme hrály  s DBaK Plzeň. Po rozpačitém začátku, kdy v první čtvtině jsme prohrávaly 14:15, jsme po zlepšené obraně  a s agresivnějším přístupem vyhrály 87:39.

V neděli 25.9. jsme se postavili favorizovanému soupeři z Klatov. Do zápasu jsme šly s pokorou a myšlenkou, že můžeme jen překvapit. Po první čtvrtině jsme opravdu překvapily skórem 20:6, což nás bohužel na chvíli ukolébalo a  v poločase výraznýnáskok z první čtvtiny  byl téměř nulový(34:30). Ve třetí čtvrtině začaly soupeřky být agresivnějsí a my začali dělat vynucenéchyby, které vedly k tomu, že ke konci třetí čtvrtiny jsme prohrávaly o 4 body. Do čtvrté čtvrtiny jsme vstoupily s bojovností, agresivní obranou a chutí vyhrát , což se nám povedlo, konečné skore 65:51 pro nás.

Ve středu 28.9. sehrály dívky kategorie U19 svůj první zápas s Mostem. Do tohoto zápasu holky vstoupily trochu rozevlátě, bez důslednosti a rychlosti. Ale i přesto jsme první poločas vyhrávali o 11 bodů, do druhé části zápasu po důkladné rozmuvě v šatně jsme začaly přistupovat k soupeři a tlačit ho k vynuceným chybám, ze kterých jsme těžily, a nakonec jsme vyhrály s výrazným rozdílem 78:38.