Skvělý postup do extraligy kadetek U17 završil účinkování naších týmů v uplynulé basketbalové sezóně

29. 5. 2023 ( komentářů)
Foto: Skvělý postup do extraligy kadetek U17 završil účinkování naších týmů v uplynulé basketbalové sezóně

Skvělý postup do extraligy kadetek U17 završil účinkování naších týmů v uplynulé basketbalové sezóně a v sezóně nové bude určitě na co navazovat.

Uplynulý prodloužený víkend odehrálo naše družstvo kadetek U17 závěrečnou kvalifikaci o účast v extralize pro příští sezónu za účasti tří postoupivších nejlepších týmů (kromě našeho družstva ještě týmů Slunety Ústí n.L. a BK Jičín) z celostátních lig a posledního týmu z extraligy (BK Strakonice). Páteční zahajovací zápas s týmem Ústí byl hodně nervozní a vyrovnaný s plno nepřestnostmi na obou stranách. Bohužel pro nás se celek Ústí v druhé části zápasu přeci jen s nervozitou lépe vyrovnal a přesto, že naše hráčky tým Slunety výrazně přestřílely, nepřesnost střelby i zbytečné ztráty byly zase na naší straně, což nakonec značilo vítězství Slunety 48:59. Sobotní zápas s týmem BK Jičín byl již z naší strany přeci jen vydařenější zejména co se týče menšího počtu ztrát a celkově i nasazení a přesto, že úspěšnost střelby byla opět velmi nízká, dokázala naše děvčata v infarktovém závěru soupeřky z Jičína udolat a připsala si první vítězství 64:63 v kvalifikačním turnaji. Závěrečný nedělní zápas s do té doby extraligovými Strakonicemi byl nastaven tak, že díky ostatním výsledkům kvalifikace našemu družstvu dával šanci k postupu jen v případě vítězství. I přes tlak, který takto visel nad naším mladým týmem, zabraly naše hráčky na plnou páru hned od počátku utkání a vlastně nepustily strakonické basketbalistky téměř celé utkání do vedení a i přes docházející síly na konci zápasu, dokázaly vedení udržet až do samotného konce a po vítězství 59:54 se mohly stejna jako celá "Lokotka" radovat s postupu mezi "extraligovou smetánku". Velká gratulace a poděkování všem hráčkám a trenérce Pavle Velické, které se podílely nejdříve na postupu ze základní části ligy a po té i na postupu z nadstavbové finálové skupiny do extraligové kvalifikace. Musíme poděkovat také hráčkám a trenérce Karolíně Malečkové, které se zapojily do závěrečných kvalifikačních bojů a společně dokázaly opět přinést mládežnickou extraligu do Karlových Varů !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Cookies používáme k ukládání vašeho nastavení a preferencí a analýze návštěvnosti našich stránek. Svůj souhlas udělujete Spolku BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY.

Spravovat cookies