Zajímavý 1.ročník mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen a třetí místo našeho týmu

11. 9. 2017 ( komentářů)
Foto: Zajímavý 1.ročník mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen a třetí místo našeho týmu

Od minulého pátku do neděle probíhal v hale MS KV Arény 1.ročník mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen za účasti pěti týmů ze tří zemí.

V průběhu turnaje se náš mladý celek postupně utkal nejprve s partnerským družstvem BA Sparta Praha a v utkání, ve kterém se na palubovce potkávaly hráčky, které spolu trénují urvaly vítězství 58:50 naše děvčata.

V sobotních utkáních nejprve narazil náš celek na favorizovaný celek DSK Basketball Nymburk a po vyrovaném průběhu, kdy prostor na hřišti dostávaly všechny hráčky obou týmů, se nakonec z vítězství o pouhé tři body 82:85 radovalo družstvo Nymburka. V druhém sobotním zápase byl našemu týmu soupeřem bundesligový SV Halle Lions, ale tentokrát se z vítězství 84:77 mohly těšit naše hráčky.

V nedělním závěrečném utkání poměřily síly naše děvčata se švédským vícemistrem a účastníkem EuroCupu Udominate Basket Umea (stejně jako tým Nymburka) a až v nečekaně vyrovnaném zápase mu podlehla 74:83, což nakonec značilo, že náš celek obsadil v turnaji třetí místo a tým Umea se stal jeho vítězem. Druhou příčku pak bralo družstvo Nymburka, čtvrté Halle Lions a konečné páté Ba Sparta.

Celkově lze turnaj z pozice vystoupení našeho mladého týmu, který před letošní sezónou prošel několika změnami v kádru (věkový průměr se nyní pohybuje na hranici 19-ti let) i změnou na trenérském postě, zejména kladně a to nejen díky celkovému výsledku, ale hlavně díky sympatickému výkonu, kterým se v tomto přípravném turnaji ve většině času prezentoval. Nicméně je stále do začátku nové sezóny na čem pracovat a uvidíme zda-li si před zahajovacím zápasem extraligy (ve středu 20.září od 17:30 hod v domácím prostředí s Nymburkem) udržíme nastavenou laťku.

Potvrdit to bude moci náš tým ve středu 13.září, kdy se v přípravné odvětě od 17:30 hod utká na domácí palubovce s dalším kvalitním bundesligovým týmem Chemnitz Cats.

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací