Jedeme v tom spolu !!!

24. 11. 2020 ( komentářů)
Foto: Jedeme v tom spolu !!!

Lokotka zase na cestě

Od haly do přírody a zpět

Ahoj,

Bohužel stále nemůžeme jít do haly, abychom se bavili hrou, která nás baví. Situace nám nedovoluje se scházet a trénovat v týmech a být tak spolu a zlepšovat se. 

I proto jsme se rozhodli pro Vás všechny připravit cestu, která bude mít své úkoly a otázky na cestě z haly k svatému Linhartovi a zpět. Snad se budete bavit a sejdeme se zase všichni brzy v naší domácí hale. Prvních deset čeká malé překvapení hned jak se uvidíme v hale a odměníme i Vaši kreativitu. Změřte si i čas, ať víme, kdo si pospíšil.

Vaše cesta ať je i tichou vzpomínkou na nedávno zesnulého člověka s velkým srdcem basketbalisty Luboše Zahradníčka. Který byl vzorem pro mnohé z nás a určitě by si s velkým nadšením prošel naší stezkou.

 

Zdraví Vás, 

Tomáš a Vaše milé trenérky a trenéři
BK Lokomotiva Karlovy Vary

 

POKYNY: 

Celá cesta má přibližně 8 kilometrů a cestou vás čeká 10 stanovišť a různých úkolů. Začátek stezky je u haly před restaurací Evropák. Na cestu se oblečte sportovně a vyzbrojte se papírem, tužkou a dobrou náladou. Můžete jít, ale klidně i běžet. Cestou najděte kámen o velikosti vaší dlaně a vezměte jej sebou, budete ho potřebovat. Tak už nám nic nechybí a můžeme vyrazit. Pojďme si to užít. Mapu naleznete v úvodní fotografii k článku.

 

1. Sportovní hala

2. Venkovní hřiště - koncentrace
První stanoviště začneme hned rozcvičkou, ale ne tou těla, nýbrž nejdřív ducha. Vaším prvním úkolem je zavřít oči a pokusit se namalovat to první, co Vás napadne. To první na co si vzpomenete, když se řekne basketball. Udržte oči zavřené. Fair play je přeci naším hlavním krédem. Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše "dílko". Pro Vaší kresbu použijte přiložený list. A nebojte se, vaše dílo bude jistě hodné obdivu.


3. Dětské hřiště - pracovitost
Je na řadě ta pravá rozcvička. Před každou aktivitou je potřeba zahřát klouby a svaly. T Ať už dynamické (tedy s mírným pohybem), nebo jenom statické protažení jistě všichni dobře umíte. Protáhněte nohy a ruce. Pár krouživých pohybů. Kolen. Boků. Hlavy. Ramen. Loktů. Ideální bude spojit obojí, protože tělo má více jak 600 svalů. Využijte písečný hřiště a pořádně se rozhýbejte.


4. Jezdecká cesta - ctižádostivost
Ať už jdete nebo běžíte. Úkol číslo čtyři zní jasně. Udržte tempo. Dobře dýchejte a šlapejte až do úplného konce. Každý kopec je výzva a my věříme, že jí přijmete. Zatnout zuby je často potřeba a nezbytné. Vy, co to zvládáte, můžete zkusit ještě prodloužení, ještě o kus delší cestu, než odbočíte dál po zelené směrem na vyhlídku na Skalce. Makejte to dáte!


5. Vyhlídka na Skalce - zábavnost
Věrný jako pes. Chytrá jako liška. Pracovitý jako mravenec. Jistě znáte tyhle "nálepky" ze zvířecí říše. Najděte nálepku pro každou ze svých spoluhráček. Napište je na papír a nebojte se být kreativní a vtipné, avšak pozitivní. Každá hráčka má v týmu svou potřebnou roli a bez ní by tým nebyl tím správným týmem. Spojte se tak jako zábradlí vyhlídky s krásným dubem.


6. Tuhnická cesta - odvaha
Další výzva je tu. Klády u cesty. Mělo by jich být cestou několik. Pokácené stromy. Zvládnete je přejít. Buďte opatrné. Když to nebude klouzat, zkuste na každé z klád svou stabilitu. Holubička a se zavřenýma očima už by mohla být pro ty hodně odvážné. Jen myslete na své bezpečí. A klidně takhle zdolejte každou hromadu, kterou potkáte. V případě, že by byly odvezeny najděte si svoji odvážnou výzvu sami. A pochlubte se nám, co to bylo.


7. Potok z Ovčího rybníka - vnímavost
I z malého rybníka se voda dostane do moře. Poctivou prací se s talentem můžete dostat daleko. Dosáhnout svých snů, ať už jsou jakékoliv. Budete znát jména alespoň deseti hráček nebo hráčů, kteří si vyplnili své sny a hrají nebo hráli za národní tým České republiky. Máte svou favoritku? Človíčka, který je Vám vzorem. Který vás inspiruje. Pro mnohé to byl Luboš Zahradníček. Kdo to je pro Vás? Zkuste přijít na tři věci, proč chcete být jako on či ona.

 

8. Lavička čtyři stromy - důslednost
Pojďme se zase malinko zahýbat. Lavička nám poslouží abychom si malinko zaposilovali. Pracujte v sérii třech opakování. První cvičení je dřep, jako byste si chtěli sednout na lavičku v dobrém postoji 20x. Pak se otočte a s rukama na lavičce zvládnete jistě 10 kliků. Poté jednu nohu nártem na lavičku a pokuste se o dřep jen na jedné noze 10 x pravá a levá. Poslední v sérii jsou sklapovačky v sedě. Držte se lavičky a střídavě pokrčujte a protahujte nohy 20x. Dýchejte a s úsměvem si vše zopakujte 3x.

 

9. Doubská chata - ochota pomoct
Tým. Týmový duch. Jistě Vám chybí spoluhráčky a už se nemůžete dočkat, až si zase spolu budete moct zatrénovat. Táhnout za jeden provaz je velkým základem pro úspěch. Zkuste se nad tím zamyslet. Nad svými kamarádkami z týmu. Vyberte dvě. Napište jejich jména a jakou vlastnost, nebo dovednost, kterou Vás mohou naučit. Přemýšlejte i o tom co týmu můžete dát Vy. Jistě je toho plno a začít snad budete moct již brzy. Co uděláte pro Váš tým, aby byl lepší a bavil všechny kolem vás na prvním tréninku, nebo během prvního zápasu.


10. Bludný kámen - trpělivost
Nedaleko od doubské chaty po levé straně, když jsme se tady procházeli, našli jsem tuhle "věž z kamenů".
Někdo si dal tu práci a vyskládal těchto šest kamenů na sebe.
Určitě by se daly dát na sebe mnoha způsoby, ale ten, kdo je vyskládal si zvolil nejtěžší variantu. Jistě se to nepovedlo hned a důležité bylo to nevzdat. Zkuste tedy i vy postavit svou věž. Použijte i ten Váš kámen. Čím vyšší, tím lépe, a když vám spadne, začněte znovu. Jednou se to povede. Vy to dokážete.

 

11. Svatý Linhart - respekt
Jsme na konci cesty, ale dám vám ještě jeden úkol. Během cesty jsme si připomněli 10 dobrých vlastností. Je jich, ale plno. Zkuste jich vybrat jen devět ze všech které Vás napadnou. Vlastnosti, které by neměly chybět žádné baskeťačce z Lokotky. Napište je do tabulky. Doprostřed napište tu podle Vás nejpodstatnější.

 

Doufám, že Vás naše stezka pobavila. Teď je na čase vydat se zpět. Zpět k hale. Zdvihněte hlavu do korun stromů a na oblohu. Užijte si barvy podzimu a nebojte se všem kolemjdoucím popřát dobrý den. Jistě se nebudeme zlobit, když cestou seberete nějaký ten nepořádek, který v lese nemá co dělat. Cestou nazpět se každý desátý krok usmějte. Ne, že byste se měly devět kroků mračit, ale není úsměv jako úsměv. Jistě vám k tomu pomůžou společné zážitky, které vám basketbal přinesl a já věřím, že zase přinese. Jo a abychom nezapomněli. Určitě se těšíme na vaše úsměvy i my. Tak snad už brzy.

PRACOVNÍ SEŠIT:

Obecné - pracovni-sesit.jpg

 

PRACOVNÍ SEŠIT PRO TISK NALEZNETE ZDE: https://bit.ly/3fxLXhB 

PROSÍME O VYPLNĚNÍ PRACOVNÍHO SEŠITU A ZASLÁNÍ NA EMAIL info@bklokomotiva.cz nebo ve zprávě na klubový FB.

NEMUSÍTE HO TISKNOUT, STAČÍ SI VŠE PŘEPSAT A PO VYPLNĚNÍ VYFOTIT A POSLAT.

 

Komentáře


Partneři klubu

Spolek BASKETBALOVÝ KLUB LOKOMOTIVA KARLOVY VARY
a
SPORTOVNÍ SPOLEK BK KARLOVY VARY

Aktuálně|GDPR|Kontakt

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací