DRAMATICKÝ VÍKEND S VÍTĚZNÝM KONCEM!

18. 1. 2022 ( komentářů)

První svá utkání v roce 2022 už mají za sebou i naše starší žákyně U15 a vedly si na výbornou! Z palubovky Slovanky a Benešova si přivážejí 2 vítězství.

V sobotu 15. ledna jsme vyjížděli na palubovku Slovanky, kde na nás čekalo houževnaté družstvo s ještě houževnatějším trenérem… Po celý zápas jsme nedopustili, aby se soupeř dostal do vedení a i když poslední 2 minuty zápasu byly dramatické, nakonec holky díky své zodpovědné obraně dovedly utkání do vítězné koncovky 63:67.

V neděli však o dramatické chvíle nebyla nouze. Družstvo Benešova jsme vůbec neznali, neboť hrálo o soutěž níže než my, kde ale ani jednou neprohrálo. A možná i právě tento fakt měly naše holky v hlavě a hráčky z Benešova lehce podcenily… Vstup do utkání se nám nevyvedl a zejména zbytečné ztráty nehrály v náš prospěch. V poločase jsme se však dostali již na rozdíl pouhého bodu a 7 vteřin před koncem základní hrací doby dorovnali stav na 55:55. V prodloužení pak právě naše hráčky našly v sobě více sil a energie než soupeř a díky své bojovnosti zaslouženě vyhrály 62:67.

V obou dvou zápasech holky předvedly skvělý bojovný výkon, který ještě podpořily svou týmovou hrou zejména na útočné polovině, kde sehrály několik velmi pohledných akcí. A hlavně (co nás těší nejvíce) bylo vidět, že holky si nepřijely pouze zahrát, ale přijely vyhrát.