PRVNÍ MISTROVSKÁ UTKÁNÍ MAJÍ JUNIORKY A KADETKY ZA SEBOU

2. 10. 2023 ( komentářů)

U19:

O uplynulých dvou víkendech odstartovaly svoji sezónu naše juniorky i extraligové kadetky. O víkendu 23. - 24.9. vyjížděly juniorky na palubovku BŠ Tygrů Praha a Sokola Nusle. V sobotu proti Tygrům jsme měli poněkud pomalejší rozjezd a celé utkání jsme tahali za "kratší konec"… Zejména nás trápil přechod půlky, při němž jsme se dopouštěli mnoha zbytečných ztrát. Výsledek utkání - 75:63.

Na palubovce Sokola Nusle jsme opět nezačali vůbec dobře, avšak poločasový rozdíl o 11 bodů jsme vcelku rychle dotáhli v průběhu 3. čtvrtiny. V momentě, kdy jsme měli šanci ujmout se vedení, jsme bohužel asi neunesli tíhu okamžiku a opět jsme dovolili se soupeři "nadechnout", který dotáhl zápas do vítězného konce 68:60. I přes naši prohru, kdy nám chyběly 3 hráčky kvůli zranění, to byl velmi pohledný basketbal a pro fanoušky, kteří zavítali do Sokolské haly, jistě i atraktivní…

U17:

O tomto víkendu čekala první utkání i na naše kadetky, které doma hostily USK Praha a BA Spartu Praha. Na holkách byla znát určitá nervozita z prvního extraligového utkání pro každou z nich a zejména vstup do prvních extraligových minut byl velmi rozvážný, když 1. čtvrtina skončila 6:22 pro USK. Poté jsme již začali trochu více fungovat a zlehka uplatňovat věci, které jsme během pár týdnů natrénovali. I přes velkou snahu a bojovnost nakonec prohráváme 43:86.

V neděli se však zápas již od první minuty nesl úplně v jiném duchu. Holky vstoupily do zápasu sebevědomě, nebály se hrát na koš, první čtvrtina končila za nerozhodného stavu 14:14 a v poločasu jsme odcházeli do šaten za rozdílu pouhých 11 bodů, kdy jsme v poslední sekundě 2/4 dostali zbytečnou trojku... Třetí čtvrtinu holky hrály přesně to, co jsme chtěli, avšak přišel několika minutový výpadek, který bohužel rozhodl o utkání. I přes velkou bojovnost našich holek nás velmi mrzí vysoká prohra 53:86, která určitě neodpovídá průběhu celého utkání... Během soboty i neděle nás trápil jeden zásadní faktor, kterým je úspěšnost střelby pouze 33% - i to musíme do dalších zápasů zlepšit.

Bohužel se nám zatím nedaří (jak u juniorek, tak u kadetek) přenést do utkání věci, které trénujeme, avšak věřím, že v následujících zápasech se posuneme opět o krok dopředu a budeme o něco úspěšnější.

V poslední řadě patří poděkování všem rodičům, kteří dorazili holky podpořit - děkujeme!