KADETKY OPĚT NEÚSPĚŠNĚ

25. 10. 2023 ( komentářů)

Kadetky mají za sebou další extraligové zápasy, kdy vyjížděly na sever Čech do Ústí nad Labem a v neděli na palubovku pražské Slovanky.

V sobotu na palubovce "nováčků" (stejně jako my, si Sluneta vybojovala extraligu kadetek v letošní baráži) jsme absolutně nezačali dobře a již v úvodní čtvrtině jsme byli -16 bodů (22:6). Ovšem ani druhá čtvrtina neskončila pro nás úspěšně a během 10 minut jsme dali pouze dalších 10 bodů, zatímco jsme obdrželi 23 - poločasové skóre 45:16… Za pozitiva tohoto zápasu lze považovat dobrou energii holek ve druhém poločasu, podporu jedna druhé a fakt, že jsme velmi dobře hráli úseky utkání proti jejich zóně, na kterou jsme se během celého týdne připravovali.

V neděli nás čekal souboj o "pomyslné

1. místo" tabulky se Slovankou Praha. Naopak zde se nám vcelku vydařil vstup do utkání, ale zchladila nás rychlá sprcha, když jsme nedokázali proměnit jasné situace. Střelecky jsme se velmi trápili a nebyli jsme schopni několik minut takřka strefit koš, o čemž svědčí i naše úspěšnost střelby pouhých 29% ... Pozitivní věci lze hledat v osobní obraně jednotlivých hráček, kde některé holky nefungovaly vůbec špatně a velmi dobře pracovaly pro celý tým!

Obě dvě prohry velmi mrzí, jelikož právě v těchto utkání jsme mohli pomýšlet na eventuálně vyrovnanější utkání… Další zápasy nás čekají na domácí palubovce, kdy budeme hostit BŠ Tygry Praha a HB Basket.