JUNIORKY U19 – 3 UTKÁNÍ V 5 DNECH

25. 10. 2023 ( komentářů)

Perný týden čekal na naše juniorky - o minulém víkendu vyjížděly na palubovky DBaK a Klatov, ve středu 25.10. je čekala dohrávka doma s Litoměřicemi.

V sobotu proti DBaK jsme pouze v první čtvrtině dovolili, aby se soupeř dostal do vedení, avšak i tak to byl velmi dramatický

zápas. Poločasové skóre bylo +7 pro nás, +5 po třetí čtvrtině, kdy jsme zejména trochu upadali v koncentraci a dopouštěli se naprosto zbytečných ztrát. I tak nakonec holky dokázaly dotáhnout utkání do vítězného konce a z palubovky DBaK odjížděly s výhrou 55:63.

V neděli se však zápas od první minuty odvíjel úplně jinak. Klatovské hráčky na nás po celý zápas hrály zónovou obranu a my dosti nerozumně pouze "bombardovali" koš, přičemž úspěšnost byla minimální. Do šatny v poločasové pauze jsme odcházeli za stavu 30:18. V šatně jsme si řekli, co chceme (a hlavně musíme) změnit a najednou ve 3. čtvrtině měly holky skvělý návrat do

zápasu. Dobře jsme fungovali v obraně a konečně jsme se drželi věcí, které chceme hrát. Klatovy několik minut vůbec neskórovaly a stav po 3/4 byl najednou 44:41. V posledních sekundách zápasu jsme však velmi nedůrazně faulovali hráčku, načež jsme již neměli šanci útoku a Klatovy si zkušeně došly pro výhru 61:59.

Ve středeční dohrávce proti Lvicím z Litoměřic holky velmi dobře fungovaly již od prvních minut a naštěstí se již nekonalo podobné

drama jako z minulých utkání. V zápase jsme si vyzkoušeli všechny podstatné věci, kterými bychom se rádi prezentovali i v následujících utkáních a zápas děvčata dovedla do jasně vítězného konce 71:41.