KADETKY DOMA PŘIVÍTALY PRVNÍ DVA TÝMY TABULKY

8. 11. 2023 ( komentářů)

O prvním listopadovém víkendu přivítaly holky U17 na domácí půdě první dva týmy tabulky, které dosud ještě nebyly poraženy - BŠ Tygry Praha a HB Basket.

V sobotu proti Tygrům jsme věděli, že nás čeká velmi nepříjemný soupeř, který po celý zápas pressuje a preferuje velmi agresivní obranu. S tímto tlakem holky sice počítaly, přesto se jej však zalekly, do první čtvrtiny vstoupily velmi "ustrašeně" a stav po první desetiminutovce byl 5:21. Tygrům jsme dovolili strašně velké množství útočných doskoků, ze kterých velmi snadno skórovali a navyšovali rozdíl ve skóre. I přesto se holkám povedlo několik pěkných akcí a celkově nepodaly vůbec špatný výkon. Za zmínku určitě stojí, že proti nám nastoupily i dvě naše bývalé hráčky - Klárka Johanedisová a Lea Poňuchálková (hostuje k nám do U19) a návrat na palubovku, kde vyrůstaly, pro ně musel být jistě zvláštní… Konečné skóre 42:88.

V neděli nás čekal podobný soupeř - HB Basket Praha, avšak naše holky nastoupily k utkání velmi dobře a první čtvrtinu odehrály s týmem na 2. místě tabulky naprosto vyrovnaně (15:19). Holky během prvního poločasu předváděly přesně to, co chceme hrát - vybíhaly do rychlého protiútoku, oproti včerejšku zlepšily i obranné doskoky a v některých momentech velmi dobře pracovaly v obraně 1na1. V poločase jsme do šaten odcházeli "jen" s -18 body... Nebýt vždy našich několika minutových výpadků, obě dvě utkání by určitě nemusela skončit s tak velkým bodovým rozdílem. (Konečné skóre proti HB Basket Praha 44:79).

Do příštích týdnů víme, na čem musíme stále pracovat, co zlepšit a všichni věříme, že naše výkony budou od zápasu lepší a lepší! Koneckonců první krůčky jsou vidět již teď. ????

Holkám děkujeme za podané výkony a rodičům děkujeme za opět skvělou atmosféru při zápasech!