KADETKY - DVOJIČKA S CHOMUTOVEM

22. 11. 2023 ( komentářů)

Holky U17 mají za sebou další dva zápasy v extralize, kdy je čekala dvojička se sousedním Chomutovem.

V sobotu na domácí palubovce nastoupily k utkání holky velmi koncentrovaně a zodpovědně. Svou hrou, kterou předváděly od začátku utkání, překvapily nejen diváky, ale dle mě trochu zaskočily i samotného soupeře. V zápase nechyběla bojovnost, ochota porvat se o každý míč a hlavně chuť do hry a energie každé jedné hráčky. Po dvou čtvrtinách jsme odcházeli do šatny za stavu 26:33 a i po 3/4 jsme ještě mohli doufat v obrat, jelikož na tabuli svítilo skóre 40:49… Bohužel ke konci utkání nám již chyběla trochu síla a energie, ale i tak holky dovedly zápas do zatím nejmenšího rozdílu 17ti bodů - konečný stav 57:74.

V neděli se však na palubovce Levhartic odehrávalo od první vteřiny úplně jiné utkání. Bohužel jsme nedisponovali takovou energií jako včera, chyběla nám rychlá hra a začali jsme hrát dosti "profesorský” basketbal, kdy jsme všechny stály na hřišti a kdokoli se bál udělat rychlý krok. Až v poslední čtvrtině jsme se trochu probrali, vyběhli několikrát do rychlých protiútoků, ze kterých jsme se konečně i bodově prosazovali a po změně obrany získali i pár jednoduchých míčů… Nakonec jsme však opět podlehli, tentokrát 71:46.

Holky však zejména za sobotní zápas zaslouží potlesk, neboť konečně jsme naplno ukázali, že když chceme, umíme hrát pěkný a rychlý basketbal. Věřím, že sobotní zápas naše hráčky motivuje do další práce a že časem naplno přeneseme věci z tréninku do zápasu.

Opět děkujeme všem rodičům, věrným fanouškům, kteří zejména na domácím zápase udělali skvělou atmosféru! :)