HOLKY U15 SE VRACÍ S PRVNÍ VÝHROU!

4. 12. 2023 ( komentářů)

O uplynulém víkendu vyjížděly naše starší žákyně U15 na dalekou cestu na jih Čech.

Po několikahodinové cestě do Českých Budějovic, kde byl sice vyhlášen kalamitní stav, holky dorazily do basketbalové haly v pořádku, s dobrou náladou a bylo na nich vidět, že by rády oplatily svým soupeřkám smolnou prohru o pár bodů z domácí palubovky.

Do zápasu však nevkročily úplně šťastně a stav po první desetiminutovce mluvil jasně pro domácí (18:9). Do poločasu však dovolily soupeřkám dát pouze 9 bodů, zatímco samy zvládly nastřílet 17 a bylo hned vyrovnáno - poločas 27:26.

Druhé hrací období však patřilo již nám… Děvčata skvěle bránila jejich nejlepší hráčku (i přesto nám dala 30 bodů…), pod košem jsme "kralovali" především útočnému doskoku a následně dávali jednoduché koše. Holky si tak došly za výrazného náskoku do vítězné koncovky, kterou doprovázelo plno radosti a emocí a připsaly si tak první výhru v sezóně 47:67.

V neděli na nás čekal soupeř daleko vyšších kvalit a utkání na palubovce BK Strakonic byla vcelku jednostranná záležitost. I přes vysokou prohru 93:24 však holkám nechyběla bojovnost, nebály se spadnout pro každý míč a kontakt do hráče jim též nebyl vůbec cizí... Jediné negativum, které nás moc mrzí, je zranění kolena v posledních pár minutách, avšak věříme a doufáme, že bude vše v pořádku…

Děvčata se tak tedy vrací z dlouhých víkendových cest po ČR s bilancí 1:1 a věříme, že je výhra bude motivovat do další práce a budou se chtít i nadále basketbalově zlepšovat! Moc gratulujeme!