KADETKY NA PŮDĚ SPARTY A USK

12. 12. 2023 ( komentářů)

Uplynulý víkend přinesl našim kadetkám opět další zkušenosti v extralize, avšak také další dvě porážky.

V sobotu 9.12. jsme na palubovku BA Sparty přijeli v dosti "okleštěné" sestavě a ne všechny hráčky bohužel mohly podat 100% výkon z důvodu trápící marodky... Na marodku se však nemůžeme vymlouvat a je třeba si přiznat, že jsme opravdu nepodali dobrý výkon. Během první čtvrtiny holky ještě dokázaly víceméně držet krok (23:13), avšak zbytek zápasu byl v režii Sparťanek. Konečný stav 86:35...

Neděle na půdě euroligové Královky byla o něco lepší - USK nám ze začátku dovolilo několik jednoduchých košů a během prvních deseti minut padlo velké množství bodů (34:19). Holky předváděly bojovný výkon, avšak ve 2/4 jsme byly schopné dát pouze jeden koš a s tím se bohužel opravdu nedá hrát... Po změně stran jsme opět nabrali trochu sil a třetí čtvrtina byla zase o něco lepší. Konečné skóre 98:41.

Oba dva dny nás především velmi trápil doskok - dovolit soupeřům 26 a 34 útočných doskoků, ze kterých poté měli druhé/třetí šance, je dosti strastiplné... (Obě dvě utkání nás soupeřky vždy s rozdílem třídy přeskákaly: 63-38 a 67-33, ačkoli tak výraznou výškovou převahu rozhodně neměly.)