PRVNÍ EXTRALIGOVÁ VÝHRA PRO HOLKY U17!

9. 1. 2024 ( komentářů)

O prvním víkendu v novém roce 2024 jsme přivítali na domácí palubovce týmy Basket Slovanka a Sluneta Ústí nad Labem.

V sobotu 6.1. nás čekal zápas se Slovankou, se kterou jsme venku prohráli vysokým rozdílem, avšak teď bylo utkání od prvních vteřin vyrovnané a po celý zápas jsme se tahali o každý bod.. Děvčata se prezentovala především velmi dobrou obranou, ze které těžila po celý zápas a o čemž svědčí i nízké skóre (poločas 30:31).

Holky se nebály jít si pro faul, nebály se kontaktu a po celých 40 minut právě ony určovaly tempo hry. Nebály se hrát 1na1, bojovaly o každý míč a díky tomu si došly pro první vítězství v extralize - 49:46!

V neděli k nám na palubovku dorazila Sluneta Ústí nad Labem, kterou jsme možná trochu překvapili našim vstupem do zápasu - především naší trojkovou úspěšností 3/3 během čtyř útoků a trenér hostů si byl nucen brát po necelých dvou minutách zápasu timeout. Nebýt pár našich zbytečných ztrát, ze kterých Sluneta jednoduše skórovala, věřím, že i konečné skóre (56:73) by vypadalo jinak. I tak rozdíl 17 bodů je ukazatelem toho, že se holky zlepšují, neboť v Ústí jsme prohráli o 41…

Celý víkend nám ukázal, že věci, na kterých pracujeme na tréninku neděláme zbytečně a že se ubíráme snad správným směrem…

Děvčatům gratulujeme a věříme, že právě tyto zápasy je budou motivovat do další a další práce, která se nám v budoucnu velmi vyplatí. :)