SKVĚLÁ VÝHRA S HOŘKÝM KONCEM

8. 4. 2024 ( komentářů)

Kadetky U17 mají za sebou poslední kolo v extralize, kdy vyjížděly na palubovku Prostějova a Sadské.

V sobotu v Prostějově se jim bohužel nedařilo po celý zápas a 35 minut jsme tahali za kratší konec. Za stavu 51:33 po 3/4 by již nikdo nepředpokládal nějaký zvrat. Ten se ale konal - naše děvčata dokázala trochu zapnout a najednou 2,5 minuty do konce utkání jsme byli pouze -3 body (58:55). Na otočení zápasu v náš prospěch jsme však již nestačili a bohužel jsme si z Prostějova odváželi prohru 63:56. Za velké plus však považuji, že během poslední čtvrtiny jsme zvládli skórovat 23 bodů, což se nám kolikrát nepovedlo ani za poločas…

V neděli na nás čekaly Sadské Vosy. Po celé utkání se hrál vyrovnaný basketbal a obě dvě strany udržovaly vysoké tempo hry. Po změně stran se nám však nepovedl vstup do druhého poločasu a rázem jsme byli -14 bodů (45:31). Holky, snad poprvé, však nesklopily hlavy a zápas "nezabalily”… Začaly bojovat a po několika ztrátách domácích skórovaly z jednoduchých situací. Dvě vteřiny do konce 4/4 děvčata srovnala na stav 69:69 a čekalo nás prodloužení. V tom holky udržely nastavené hlavy, chybovaly méně než domácí tým a po 5 minutách prodloužení si tak došly pro poslední výhru v extralize této sezóny!

Bohužel i přes výhru máme hořký konec, sezóna nám ani zdaleka nekončí a o svoji příslušnost v extralize budeme bojovat v baráži na konci května. Nebýt pár zbytečných proher (Prostějov, Jičín, Trutnov) mohlo být již po konci sezóny. Na kdyby a nebýt se ale nehraje, a tak budeme držet palce v bojích o záchranu extraligy! Velké díky patří hráčkám ročníku 2007 - B. Mokrá, R. Čermáková a S. Dosič, pro které to tak byl poslední zápas v kategorii U17 a baráž se jich již bohužel netýká… Ať se vám daří v juniorkách!